Night Shift آی او اس ۹٫۳ بتا ۵ بهبود می یابد

یکی از ویژگی هایی که احتمال می رود در آی او اس ۹٫۳ به این سیستم عامل محبوب اضافه شود، Night Shift یا تغییر شبانه است که وظیفه ی اصلی آن، تغییر و بهبود نور صفحه در شب هنگام است که کار با این سیستم عامل را کاربر پسند تر خواهد کرد. اگر می خواهید بیشتر با این ویژگی آشنا شوید، با ما همراه باشید.

کاربران اپل این ویژگی را مفید می دانند چرا که شب هنگام و پس از غروب آفتاب و با تنظیم خودکار نور صفحه و موارد مربوط به آن، تماشای گوشی و دیدن صفحه نمایش، لذت بخش تر خواهد شد. تحقیقات اخیر نشان داده که تماشای نور آبی روشن پیش از خواب می تواند ساعت خواب را به تاخیر بیاندازد.

زمانی که هنگامه ی شب منطقه ی شما فرا رسد (با اتصال به نت، گوشی متوجه این مورد می شود)، نایت شیفت به صورت خودکار با کاهش نور آبی صفحه نمایش به خواب شما کمک می کند و با گرم تر کردن حرارت رنگ ها، خواب بهتری را برای کاربران رقم خواهد زد.

پیش نمایش این ویژگی که در آی او اس ۹٫۳ بتا نسخه ۵ منتشر شده است، نشان می دهد که احتمالا اپل از این ویژگی در نسخه ی پایدار آی او اس ۹٫۳ از آن استفاده خواهد کرد. برای مثال، اگر گوشی شما در حالت Low Power mode یا حالت ذخیره نیرو باشد، دیگر قادر به فعال کردن ویژگی نایت شیفت نخواهید بود. هم چنین از طریق Command Center یا مرکز فرمان نیز می توانید به نایت شیفت دسترسی پیدا کنید، که با دو گزینه ی Turn on for now و Turn on until tomorrow مواجه خواهید شد. در این نسخه از آی او اس می توانید برنامه ریزی کنید که چه زمانی نایت شیفت فعال شود و چه زمانی هم خاموش. دیگر ویژگی این گزینه این است که می توانید میزان گرمای رنگ ها در هنگام فعال بودن این ویژگی را تعیین کنید.

به غیر از آن که احتمال می رود اپل آیفون ۴ اینچی SE، آیپد پرو ۹٫۷ اینچی، و اپل واچ جدید را تا سه هفته ی آینده، دوم فروردین ماه، معرفی کند، احتمال می رود اپل از این نسخه ی آی او اس در دستگاه های مذکور استفاده کند که باید منتظر گزارش های کاربران از تجربه ی استفاده از این دستگاه ها با جدید ترین نسخه ی آی او اس باشیم.

منبع: [button type=”link” link=”http://www.phonearena.com/news/Apple-makes-changes-to-Night-Shift-in-iOS-9.3-beta-5_id78981″ variation=”btn-info” target=”blank”]PhoneArena[/button]

در صورتی که اشتباه تایپی، املایی یا هر اشتباه دیگری در متن یا نظرات وجود دارد، با انتخاب متن مورد نظر و فشردن کلید های Ctrl+Enter ما را آگاه سازید تا پس از بررسی، نسبت به تصحیح آن اقدام کنیم.

Share

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 0
دوست نداشتم: 0
میانگین امتیازات: 0

پاسخ دهید

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: