کاربران هر اپلیکیشن اندرویدی تنها پس از ۷۲ ساعت آن را حذف می کنند

رقابت جالب بین برنامه نویسان همواره مورد توجه بسیاری بوده است و هر برنامه نویس تلاش می کرده تا پس از هر آپدیت اپلیکیشن، آن را ارتقا دهد تا کاربران بیشتری را به سمت خود بکشاند و کاربران قدیمی نیز از آن دلسرد نشوند، اما در حقیقت این گونه نیست، چرا که اکثر کاربران اندرویدی که یک اپلیکیشن جدید نصب می کنند، به فاصله ی تقریبا ۷۲ ساعت از نصب اپلیکیشن، آن را از گوشی هوشمند خود حذف می کنند. البته این آمار بیشتر در مورد اپلیکیشن های جدیدی است که اخیرا به مارکت های اندرویدی راه می یابند و این مدت زمان برای اپلیکیشن های پر طرفدار تر، کاهش چشمگیری دارد. با ما همراه باشید.

آقای اندریو چن، تحلیل گر مسائل اندرویدی، گفته که در بررسی که توسط موسسه ی Quettra انجام گرفته، نشان می دهد که ۷۷ درصد کاربران اندرویدی که اپلیکیشن جدید نصب می کنند، به فاصله ی سه روز آن را از گوشی هوشمند خود حذف می کنند، اما این آمار در مقایسه با اپلیکیشن هایی که آمار دانلود بالای ۱۰ هزار دارند، تا هفت روز نیز مدت زمان نصب و حذف افزایش می یابد که نشان از بهتر بودن دیگر اپلیکیشن ها دارد.

هم چنین تعداد کاربرانی که تا ۳۰ روز اپلیکیشن های جدید را در گوشی هوشمند خود نگه می دارند، تا میزان ۹۰ درصد کاهش می یابد که این میزان تا مدت زمان ۹۰ روز، تقریبا یکسان است. اما آمار مربوط به اپلیکیشن های برتر گوگل پلی که جزو ده اپلیکیشن برتر هستند، پس از یک هفته تقریبا ۳۰ درصد کاربران خود را از دست می دهند و در مدت ۹۰ روز، ۱۰ درصد دیگر به کاربران از دست رفته اضافه می شود.

Android-App-ARC-stats

توصیه ای که می توان به برنامه نویسان اندرویدی که اپلیکیشن های خود را در گوگل پلی منتشر می کنند (در این آمار، تنها گوگل پلی تحقیق شده است)، باید مراقب باشند تا کاربران خود را به میزان کمتری از دست بدهند. هرچند که بزرگ ترین مارکت اندرویدی، گوگل پلی است، اما این آمار می تواند زنگ خطری برای تمامی برنامه نویسان اندرویدی باشد که اپلیکیشن های خود را در مارکت های محلی (مانند بازار، مایکت، پلازا) منتشر می کنند.

منبع: [button type=”link” link=”http://www.phonearena.com/news/Did-you-know-The-average-Android-app-loses-77-of-its-users-in-just-72-hours_id79023″ variation=”btn-info” target=”blank”]PhoneArena[/button] [button type=”link” link=”http://arc.applause.com/2015/06/23/app-retention-rates-2015/” variation=”btn-info” target=”blank”]AppLause[/button]

در صورتی که اشتباه تایپی، املایی یا هر اشتباه دیگری در متن یا نظرات وجود دارد، با انتخاب متن مورد نظر و فشردن کلید های Ctrl+Enter ما را آگاه سازید تا پس از بررسی، نسبت به تصحیح آن اقدام کنیم.

Share

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 0
دوست نداشتم: 0
میانگین امتیازات: 0

پاسخ دهید

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: